Bronzoví medailisté hry Brno, co není prozkoumali hráz i záchranný rukáv zevnitř

11. 12. 2018

Hráči z týmu MurmaŇi, kteří vybojovali na víkendovém finále šifrovací hry Brno, co není třetí místo, si v pondělí užili svoji zaslouženou odměnu. V jejím rámci si vychutnali například pohled na přehradu z výšky hasičského žebříku či exkurzi do útrob Brněnské přehrady.

Velké finále hry Brno, co není se konalo v sobotu 8. prosince. Třetí místo v něm vybojoval tým MurmaŇi, kteří za sebou nechali působivých 84 konkurentů. V pondělí odpoledne vyrazili na Brněnskou přehradu, aby si zde dopřáli netradiční zážitek. Luštitelé byli totiž nejvyšším žebříkem v kraji vyvezeni do výšky 52 metrů nad přehradní hráz, aby si užili pohled na „Prýgl“ z neobvyklé perspektivy.

„Bylo to pěkný, rozhled jako z rozhledny, jen se to kývalo a byla tam zima,“ řekl Michal Rájecký z týmu MurmaŇi. „Nahoře jsem si s panem hasičem popovídal o jejich práci,“ usmívá se. „Začínají červánky, bylo to moc pěkné,“ potvrzuje Vendula Poncová.

Poté MurmaŇi podnikli exkurzi do strojovny a dalších obvykle nedostupných pasáží hráze Brněnské přehrady. Díky hasičům se nakonec mohli sklouznout evakuačním rukávem z 30 metrů na zem a prohlédnout si technické vybavení stanice Lidická. Poslední část odměny, projížďka záchranným člunem hasičů, je čeká na jaře.

„Nejlepší byly prohlídky, jak u hasičů, tak přehrady. Zajímá mě, jak to funguje,“ potěšilo Michala Rájeckého. „Mně se to moc líbilo. Ještě se těšíme na tu loďku, ale výtah a rukáv byly zatím nejlepší,“ přidává se další úspěšný luštitel Pavel Nechvátal.

Soutěž Brno, co není má za sebou druhé kolo. Stejně jako v prvním, jarním, i tentokrát byla rozdělená do čtyř etap, z nichž většina představovala jeden brněnský strategický projekt – Velký městský okruh, sportovní areál v Pisárkách a transformaci parovodů na horkovody, jedno z herních kol přiblížilo dokonce trojlístek projektů týkajících se bohunického kampusu – prodloužení tramvajové trati, výstavbu parkoviště Park and Ride i stavbu nové atletické haly. Podzimní části soutěže se zúčastnilo 253 týmů.