STRATEGICKÉ PROJEKTY MĚSTA

Na začátku loňského roku jsme měli takovou zvláštní ideu. Napadlo nás ukázat Brňákům a nejen jim, na co se mohou ve městě těšit. Zkrátka a prostě předvést, jaké silnice postavíme, kde bude nově jezdit šalina, hrát brněnská filharmonie a kam vyrazí lidé na koupačku nebo procházku.

 

Klasický mustr nám byl ale těsný. Nechtěli jsme vydat další suchopárnou brožuru o strategických projektech nebo rozhodit po městě pár letáčků. Výsledek našeho snažení je tento web. Čekají tu na vás všechny brněnské strategické projekty. Zkrátka velké věci, které se budou v našem městě stavět nebo dít.

 

Jednotlivé strategické projekty najdete v mapě o něco níže. Můžete si je také vyfiltrovat podle městských částí nebo vyhledat ve výpisu dole. A nelekněte se. Úřednické hantýrce jsme dali vale a jednotlivé plány popsali s trochou humoru a nadsázky. Přejeme příjemné čtení a doufáme, že zde najdete všechny informace, které hledáte!

 

Apropo, loni jste si mohli také zahrát šifrovací hru, která vás zavedla přímo na místo, kde budou vybrané projekty vznikat. Zúčastnili jste se jí? Bavila vás? Dejte nám vědět na brněnském facebookovém profilu BRNOmycity.

Mapa strategických projektů

V této mapě najdete vyznačené strategické projekty města Brna. Jak vidíte, neplánujeme toho zrovna málo. Život chceme zlepšovat jak lidem v jednotlivých čtvrtích, například rozšířením kanalizační sítě nebo protažením tramvajových tratí, tak Brňákům celkově. Třeba tím, že postavíme nový koncertní sál a zkulturníme nábřeží našich řek. Stačí kliknout na „špendlík“ v mapě nebo si vybrat ze seznamu níže a o konkrétním projektu se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Filtr projektů

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů

CHYTRÁ ČTVRŤ

ŠPITÁLKA

RUGGEDISED

Dopravní

Terminál

Starý

Lískovec

Dostavba

kanalizace

v Brně II

Fotbalový

stadion

Lužánky

Janáčkovo

kulturní

centrum

MULTIFUNKČNÍ

HALA

Nábřeží

Svratky

a brněnské

řeky

Nádraží

Nový

bazén

a aquapark

Lužánky

Přestupní

uzel

a lanovka

Pisárky

Proměna

káznice

na kreativní

centrum

Sport

a rekreace

v Pisárkách

Telematické

řízení

dopravy

Tramvajová

trať

do staré

Líšně

Tramvajová

trať

do Kampusu

Tramvajová

trať

Ečerova –

Kamechy

Tramvajová

trať

Plotní

Transformace

parovodů

na horkovody

Trolejbusová

trať

na Jírovu

Velký

městský

okruh

VELODROM

Výstavba

parkovišť

Park & Ride