Dornych bude od 26. listopadu pro pěší ještě hůře průchozí

23. 11. 2018

Práce na kompletní rekonstrukci všech sítí si od pondělí 26. listopadu na Dornychu vyžádají ještě větší omezení pro chodce. Kvůli nutnosti koordinovat práce na několika sítích současně není možné řešit situaci v omezeném profilu ulice jinak.

Zásadně se situace změní pro pěší. Od 26.11. do 21.12. budou probíhat jednotlivé propoje nových přípojek nízkého napětí k nemovitostem na Dornychu. Práce budou probíhat od domů Dornych 126,128 směrem k ulici Spěšné a následně pak od ulice Spěšné k ulici Kovářská. Po dobu realizace přípojek, kterou realizuje firma E.ON, bude průchod chodců velmi komplikovaný a povede v linii staveniště. Operativně se v těchto místech bude měnit podle postupu prací.

Pro ty, kteří na Dornychu nebydlí, je proto lepší využít ulici Plotní, Masnou či jinou trasu. Chodce, kteří se Dornychu vyhnout nemohou, prosíme o trpělivost. O dalších změnách budeme průběžně informovat.

Prosíme také o respektování omezení na opačném konci Dornychu u křížení s ulicí Zvonařka. Kvůli stavbě je v místě zrušený přechod k supermarketu Lidl. Náhradní trasa pro přechod ulice je sice výrazně delší. Z důvodu bezpečnosti vlastní i bezpečnosti dopravy v místě je však v zájmu chodců toto dopravní značení respektovat.

Pokračovat budou stávající dopravní omezení pro řidiče i pro cestující hromadnou dopravou, která jsou podrobně popsána zde.

Tato aktualita se vztahuje k uzavírce:
Tramvaj Plotní