Nejrychlejší týmy si vyslechly koncert v sále, co zatím není.

28. 4. 2018

Zástupci nejrychlejších týmů z druhého kola soutěže „Brno, co není“ se v sobotu odpoledne setkali u staveniště Janáčkova kulturního centra, aby si vyzvedli svoji zaslouženou zážitkovou odměnu. Tou byla návštěva této stavby s překvapením.

„Druhé kolo nám přišlo na přemýšlení obtížnější. Hodně jde o první okamžik, co vás napadne jako první. Když se toho držíte dlouho, ztratíte čas, a pak zjistíte, že je to špatně,“ řekl Petr Bečica z týmu Marmeláda. „Hru máme spojenou s procházkou a s venčením malé dcery. Druhé kolo jsem si chtěl dát na pohodu, ale tady Nikča říkala, že bychom se mohli trochu posnažit a popohnat čas,“ dodal se smíchem na adresu své partnerky.

Hádanky tohoto kola, které bylo spuštěno minulou sobotu, vyluštilo zatím 38 týmů, z nichž ty nejrychlejší čekal originální zážitek. Ten byl uveden koncertem smyčcového kvarteta Nostalgia Quartet, tvořeného hudebníky z Filharmonie Brno. Vystoupení souboru se odehrálo na střeše garáží, nad nimiž vyroste Sál pro Brno. Úvodní slovo k němu řekl manažer projektu Stanislav Michalík, který také přidal několik zajímavostí – například že v místě stavby, kde dřív stála kasárna, se nejvíce našly troubele dýmek a hrací kostky. „Koncert byl moc pěkný,“ pochvaloval si Jaroslav Lukeš z týmu Spukešovi.

Následovala prohlídka dosud dostavěných částí garáží, která se odehrála v dobrodružném duchu. Vyzbrojeni helmami a čelovkami vyrazili výherci garážovým „labyrintem“. Cílem jejich putování byla symbolicky zakládací listina Janáčkova kulturního centra. Akce se zúčastnil také zhotovitel projektu Jan Strmiska, vedoucí oddělení správce stavby z firmy Brněnské komunikace a.s., díky kterému se účastníci dozvěděli mnoho detailů o celé stavbě a kromě listiny viděli třeba hlubokou díru pro konstrukci jeřábu, který byl a v další etapě opět bude při stavbě použit.

Šifrovací hra Brno, co není je určena pro týmy od dvou do pěti hráčů, které řeší v brněnských ulicích šifry a logické hry. Týká se strategických projektů města a zatím se jí zúčastnilo přes 600 lidí. Celou hru zakončí velké finále pro sto nejlepších týmů.

Třetí kolo startuje o půlnoci z pátku na sobotu 5. května 2018. Nejrychlejších pět týmů opět čeká zážitková odměna. Více informací zveřejní město ve čtvrtek 3. května 2018.

Tato aktualita se vztahuje k projektu:
Janáčkovo kulturní centrum