Multifunkční hala má finální vizualizace

4. 1. 2022

Město má k dispozici finální vizualizace multifunkční haly.

Hala respektuje velikostí, tvarem a umístěním genia loci výstaviště, jeho urbanistického řešení a význam pro město Brno. Dominantním prvkem jsou skleněné polostrukturální fasády a horizontální lamely z broušeného nerezového zalakovaného plechu, což vhodně doplňuje významné pavilony v okolí. Polostrukturální skleněná fasáda s vysokou mírou tepelné izolace dovoluje ve všech patrech koncipovat prostory, tedy obchody, kanceláře, výstavní prostory nebo restaurace s denním osvětlením, a tím dosáhnout plného využití i mimo konání akcí v samotné hale. Toto řešení podtrhuje důležitou součást záměru vytvořit nový městský živý prostor. Zásadním prvkem horizontálních lamel je jejich světelná aktivita umožňující barvou a intenzitou světla předurčovat momentální využití haly.

Barevné řešení je tedy jasné – původní povrch kovu a pak jakákoliv barva vytvořená světlem, a to odrazem od povrchu, tedy difuzní osvětlení, nebo přímým osvětlením ve formě světelných pásů v čele lamel. Velmi výrazným prvkem obvodového pláště pavilonu jsou dvě velkoplošné promítací plochy, které umožňují zprostředkovávat dění v hale, nebo upoutávat pozornost informačními nebo reklamními sděleními.

Na video z vizualizace se můžete podívat zde.

Autorem vizualizací je společnost A PLUS, která má na starosti architektonické řešení multifunkční haly a společnost Arch Design, která pracuje na koordinaci všech technických rozvodů v objektu.

 

Tato aktualita se vztahuje k projektu:
Multifunkční hala - ARENA BRNO