Bazén v Lužánkách postaví sdružení společností Metrostav DIZ – IMOS Brno

9. 8. 2021

Rada města Brna minulý týden vybrala pro nadlimitní veřejnou zakázku na stavbu 25m bazénu na městském plaveckém stadionu v Lužánkách „Společnost Metrostav DIZ – IMOS Brno pro výstavbu 25m bazénu MPS Lužánky“. Právě nabídka této společnosti byla nejvýhodnější ze všech kandidátů.

Nový bazén vznikne v místech, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén, veslařský trenažér, a v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu.

Výstavba 25metrového bazénu je důležitá hlavně proto, že je v Brně dlouhodobý nedostatek plaveckých ploch jak pro sportovce, tak pro veřejnost. Nový bazén poslouží také ke školnímu plaveckému výcviku a jeho rozměry jsou nastaveny tak, aby splnily pravidla Mezinárodní plavecké federace a vyhovovaly potřebám plaveckých sportů.

Národní sportovní agentura přispěje na projekt částkou 90 mil. Kč. Stavba by měla začít tento podzim a dokončena by měla být ve třetím kvartálu roku 2023. V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy, přístupová lávka k ulici Sportovní a částečně také zázemí stávajícího bazénu. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa před bazénem a podél komunikace vedoucí k posilovně. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob.

Tato aktualita se vztahuje k projektu:
Nový bazén a aquapark Lužánky