Velká rekonstrukce na Kolišti končí, ulice bude od pátečního rána průjezdná

13. 12. 2018

Od sedmi hodin ráno v pátek 14. prosince bude Koliště po déle než roce průjezdné bez dopravních omezení. Končí totiž velká rekonstrukce ulice, která začala na jaře loňského roku výměnou parovodů za horkovody. Tu prováděly Teplárny Brno do konce loňského září. Část stavby probíhala pod zemí, i tak ale bylo nutné omezit dopravu z důvodu bezpečnosti pracovníků. Stavba pak pokračovala rekonstrukcí kanalizace a vodovodu a následně i výměnou plynovodu tak, aby bylo opraveno co největší množství sítí. Ulici nebylo možné kompletně uzavřít, protože by to způsobilo kolaps dopravy ve městě, omezení se tak měnila podle postupu prací. Dotčeny byly především křižovatky s ulicí Lidickou, Milady Horákové, ale byl například uzavřen i přechod na křížení s ulicí Bratislavskou. Dopravní podnik města Brna pak prováděl rekonstrukci tramvajové trati v úseku Koliště – Rooseveltova.

Omezení pokračovala i při celoplošné výměně konstrukčních vrstev vozovky, opravě chodníků či při rekonstrukci tramvajových zastávek u výjezdu z garáží u Janáčkova divadla. Následovala výměna semaforů, letos v listopadu pak dopravu komplikovaly i havarijní práce při odstraňování poruch. Drobné komplikace nastaly v podobě kolizí s historickými inženýrskými sítěmi, především betonovými kanalizacemi či ocelovými parovody. Překvapením byl i archeologický nález – kosterní pozůstatky býložravce se objevily ve výkopu vodovodu poblíž křižovatky s ulicí Lidickou. Žádná z těchto nečekaných událostí však neovlivnila průběh prací a termín dokončení stavby.

Od pátečního rána tak veškeré omezující dopravní značení zmizí a ulice bude oficiálně zprůjezdněna. Konečná cena všech objektů staveb Koliště I a Prodloužení Milady Horákové je více než 146 milionů korun bez DPH.

Tato aktualita se vztahuje k uzavírce:
Koliště

Tato aktualita se vztahuje k projektu:
Transformace parovodů na horkovody