Zábrdovická a Zábrdovický most

Stavba Statutárního města Brna

Termín

Proč se kope a staví

Rekonstrukce Zábrdovického mostu ze 40. let minulého století je nutná především kvůli jeho technickému stavu. Po skončení oprav bude navíc most sloužit jako objízdná trasa při stavbě VMO Tomkovo náměstí, je tedy nutné, aby v té době byl již opravený.

Stavba neznamená ale jen práce na mostě – ty vlastně tvoří jen malou část toho, co je potřeba udělat. Rekonstruovat se budou všechny sítě na téměř půl kilometru ulice. Tedy rekonstrukce havarijního stavu kanalizací, vodovodu a trolejového vedení. Dojde zde také k výměně parovodu za horkovod, odhlučnění tramvajové trati a vybudování bezbariérových zastávek u Vojenské nemocnice. Součástí projektu je také obnova všech veřejných ploch s ohledem na začlenění chodců a cyklistů a stavba nové lávky přes řeku pro chodce.

Zhotovitelem je sdružení firem Společnost Zábrdovická (FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby, a. s., Dopravní stavby Brno, s. r. o., EUROVIA CS, a. s.), které ve výběrovém řízení nabídlo cenu 193.741.642,70 Kč bez DPH.

Dopravní omezení

Mapu dopravního značení a objízdných tras celé uzavírky ve formátu PDF najdete zde.

Povolení k vjezdu na staveniště: vydá zhotovitelská firma pro auto s konkrétní registrační značkou, podmínkou je uvedení kontaktního telefonu, na kterém bude k zastižení řidič pro případ, že bude vozidlo překážet stavbě. Povolení jsou k vyzvednutí v kanceláři zhotovitelské firmy FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby na recepci, Mlýnská 68.

Omezení MHD

Z důvodu opravy bude od pondělí 22. října 2018 (pro noční linky již od noci z neděle na pondělí 21./22. října 2018) po dobu přibližně 15 měsíců pro veškerou dopravu uzavřen Zábrdovický most. Tramvaje by se na trasu měly vrátit na konci listopadu 2019.

Podrobné informace o trasování jednotlivých linek najdete na webu Dopravního podniku města Brna.

K dispozici je také informační leták.

Aktuality