VELODROM

Velodrom

SportZábavaBrno - Jih
Rychlá disková kola klouzají po hladké dráze. Aerodynamicky tvarované přilby řežou vzduch. Davy povzbuzují své oblíbené závodníky ve všech světových jazycích. Takový obrázek by se mohl naskytnout Brňákům už za necelé tři roky. A kde? Přeci na novém velodromu, který plánujeme postavit v ulici Hněvkovského v Komárově. A nebude to velodrom jen tak ledajaký!

Brno získá rovnou nejmodernější velodrom svého druhu ve střední Evropě. Vrcholoví cyklisté, a dost možná i cyklo-amatéři, se na něm budou prohánět po 250 metrů dlouhé, zcela zastřešené dráze s dřevěným povrchem, která uspokojí všechny moderní požadavky dnešního sportu. Docela změna po betonovém, jen částečně zastřešeném oválu, který mají k dispozici dnes. A na své si přijdou samozřejmě i fanoušci kolové, pro kterou bude v areálu také připravené hřiště. Mimo sezónu a zejména pro plné využití možností haly bude ve středové ploše multifunkční povrch vhodný pro všechny sálové sporty.

Díky tomu by se do Brna mohly vrátit cyklistické šampionáty s mezinárodní účastí, jejichž tradice v jihomoravské metropoli odstartovala před více než 100 lety. Nový velodrom by tak měl potěšit jak sportovce aktivní, tak i ty pasivní, kteří dávají přednost fandění na tribuně. Kapacita hlediště je plánována pro 2000 diváků (s možností rozšíření o 500 mobilních míst pro vybrané šampionáty).

Co vám to přinese?

  • Uvažuje se o zpřístupnění velodromu veřejnosti. Využít by jej tak mohli i lidé, kteří se tomuto sportu nevěnují na té nejvyšší úrovni. Brňáci by tak získali další místo, kde mohou aktivně trávit svůj volný čas.
  • Nový velodrom bude mít všechno potřebné vybavení, kromě zastřešené dřevěné dráhy třeba i zázemí pro administrativu, ústav sportovní medicíny, hypobarický úsek (úsek simulující podmínky vysokohorské přípravy), ubytování s kapacitou 30 lůžek nebo rehabilitační Nic tak nebude bránit tomu, aby Brno navázalo na přerušenou tradici pořádání mezinárodních cyklistických šampionátů.
  • Projekt rozšíří nabídku sportovišť, které již na Hněvkovského fungují – například dráhy pro cyklokros, in-line bruslení, U-rampu pro skateboardisty a další.

Kolik to bude stát?

  • Přibližně 750 milionů korun, z toho cca 680 milionů korun stavba Velodromu a cca 70 milionů korun protipovodňová opatření

Kdy bude hotovo?

  • Zatím není stanovený pevný termín dokončení.

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů