Tramvajová

trať

Plotní

Tramvajová trať Plotní

DopravaBrno - Střed
Zácpy na Dornychu budou minulostí. Tramvaj přesuneme na Plotní, Dornych bude patřit autům, doprava se zklidní a zrychlí.

 

Mít v relativně úzkém prostoru šalinu i štrůdly aut, je jako snažit se nacpat obě nohy do jedné nohavice. Dříve nebo později to začne praskat ve švech. Brněnský Dornych, známý to postrach místních i přespolních řidičů, byl donedávna právě takovou přecpanou nohavicí.

Proto jsme se rozhodli přesunout tramvajovou trať o ulici níž na Plotní, kde nám krásně obslouží autobusové nádraží na Zvonařce i obchodní galerii Vaňkovka.  A na Dornychu díky tomu zbude dost místa pro plnohodnotný čtyřpruh. Bude to bezpečnější, pohodlnější a všichni ušetří čas. Řidiči, chodci i cestující veřejnou dopravou.

Co vám to přinese?     

  • Na Dornychu už nebude šalina překážet autům mířícím z centra Brna na jih a díky odstranění tramvajové smyčky se zpřehlední i křižovatka se Zvonařkou. Přejezd městem si díky tomu zkrátíte až o 8 minut!
  • Doprava v Plotní se uklidní a prim tu bude hrát tramvaj a autobusy. Do Komárova i ve směru na Brno-jih se tak MHD dostanete mnohem rychleji. Díky nové zastávce Zvonařka už si také nebudete muset hledat cestu k autobusovému nádraží nebo do Vaňkovky v bludišti nadchodů.
  • Při přestavbě se sfouknou i nové, moderní inženýrské sítě. K teplovodu, který je dnes položen pouze v ulici Dornych k areálu CZ Zone, přibudou přípojky do oblasti mezi Zvonařkou, Dornychem a Plotní a páteřní přípojka na takzvané Jižní centrum. Nic už nebude bránit rozvoji nové městské čtvrti.
  • Stavaři samozřejmě opraví i všechny chodníky, osvětlení a vysází novou zeleň. Dornych a Plotní zkrátka prokouknou.
  • Projekt pomůže rozvoji Brněnské metropolitní oblasti (více zde).

Kolik to bude stát?

Přibližně 1,2 miliardy korun

  • Brno dá polovinu na stavbu páteřní infrastruktury a občanskou vybavenost
  • Na náklady Dopravního podniku města Brna se bude stavět tramvajová trať
  • Teplárny Brno zajistí výstavbu teplovodů
  • Ředitelství silnic a dálnic zainvestuje do zkapacitnění Velkého městského okruhu

Kdy bude hotovo?                                                       

2021

Oblast kolem Dornychu a Plotní bude vždy alespoň částečně průjezdná. Bez dopravních omezení se to ale neobejde. Kudy projedou auta a jak bude fungovat MHD, zjistíte tady.

Aktuality k projektu

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů