Tramvaj Dornych Plotní

DopravaBrno - Střed
Zácpy na Dornychu budou minulostí. Tramvaj přesuneme na Plotní, Dornych bude patřit autům, doprava se zklidní a zrychlí.

 

Mít v relativně úzkém prostoru šalinu i štrůdly aut, je jako snažit se nacpat obě nohy do jedné nohavice. Dříve nebo později to začne praskat ve švech. Brněnský Dornych, známý to postrach místních i přespolních řidičů, byl donedávna právě takovou přecpanou nohavicí.

Proto jsme se rozhodli přesunout tramvajovou trať o ulici níž na Plotní, kde nám krásně obslouží autobusové nádraží na Zvonařce i obchodní galerii Vaňkovka.  A na Dornychu díky tomu zbude dost místa pro plnohodnotný čtyřpruh. Bude to bezpečnější, pohodlnější a všichni ušetří čas. Řidiči, chodci i cestující veřejnou dopravou.

Co vám to přinese?     

  • Na Dornychu už nebude šalina překážet autům mířícím z centra Brna na jih a díky odstranění tramvajové smyčky se zpřehlední i křižovatka se Zvonařkou. Přejezd městem si díky tomu zkrátíte až o 8 minut!
  • Doprava v Plotní se uklidní a prim tu bude hrát tramvaj a autobusy. Do Komárova i ve směru na Brno-jih se tak MHD dostanete mnohem rychleji. Díky nové zastávce Zvonařka už si také nebudete muset hledat cestu k autobusovému nádraží nebo do Vaňkovky v bludišti nadchodů.
  • Při přestavbě se sfouknou i nové, moderní inženýrské sítě. K teplovodu, který je dnes položen pouze v ulici Dornych k areálu CZ Zone, přibudou přípojky do oblasti mezi Zvonařkou, Dornychem a Plotní a páteřní přípojka na takzvané Jižní centrum. Nic už nebude bránit rozvoji nové městské čtvrti.
  • Stavaři samozřejmě opraví i všechny chodníky, osvětlení a vysází novou zeleň. Dornych a Plotní zkrátka prokouknou.

Kolik to bude stát?

Přibližně 1,2 miliardy korun

  • Brno dá polovinu na stavbu páteřní infrastruktury a občanskou vybavenost
  • Na náklady Dopravního podniku města Brna se bude stavět tramvajová trať
  • Teplárny Brno zajistí výstavbu teplovodů
  • Ředitelství silnic a dálnic zainvestuje do zkapacitnění Velkého městského okruhu

Kdy bude hotovo?                                                       

2020

Uzavírka, co je

Oblast kolem Dornychu a Plotní bude vždy alespoň částečně průjezdná. Bez dopravních omezení se to ale neobejde. Kudy projedou auta a jak bude fungovat MHD, zjistíte tady.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba v lokalitě Kamenný vrch II

Lokalita Kamenný vrch II je jednou ze základních rozvojových lokalit bydlení města Brna a plány na její zástavbu sahají již do roku 1989.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu