Sport a rekreace v Pisárkách

ZábavaBrno - Střed
Před více než sto lety fungoval pisárecký park jako vyhledávaná sportovní a odpočinková zóna. Nyní láká pravý břeh Svratky k procházkám, kondičnímu běhu nebo projížďkám po cyklostezce, v dohledné době se ale dočkáme znovuzrození tohoto místa s nezaměnitelným geniem loci.

V okolí Anthroposu vyroste veřejně přístupné středisko rekreačního sportu pro malé i velké Brňáky s několika hřišti pro různé sporty, in-line stezkou nebo horolezeckou stěnou a work-outovým hřištětem. V bývalém areálu vodáren zase 400 metrů dlouhý vodácký kanál pro trénink i mezinárodní závody vodních sportů. A aby toho nebylo málo, po řádném sportovním výkonu si mohou Brněnští zaplavat v nově opraveném areálu Riviéra. Nově od června láká i na nové atrakce – lezeckou stěnu, tobogány a skluzavky nebo lanový most s lekníny. A chystá se, že se možná budeme brzy v zimě chodit na Rivec klouzat!

 

Co vám to přinese?

  • Další zatraktivnění lokality díky vybudování moderního sportoviště určeného pro širokou veřejnost. Nové sjednocení areálu bude respektovat stávající zeleň, charakteristický terénní reliéf, údolní nivu řeky Svratky a historické objekty, především Pavilon Anthropos.
  • Možnost sportovního vyžití a rekreace v areálu pro návštěvníky všech věkových kategorií. Využití dalších ploch pro dětská hřiště a odpočinkové zóny.
  • Napojení na cyklotrialovou dráhu a koupaliště Riviéra.
  • Propojení Pražské stezky se stezkami v Libušině údolí pro pěší a cykloturisty.

 

Kolik to bude stát?

  • Předpokládané Investiční náklady na vybudování sportovišť jsou ve výši 240 mil. Kč
  • Předpokládané Investiční náklady na vybudování vodáckého kanálu jsou 80 mil. Kč

Kdy bude hotovo?

  • Kompletní sportoviště bude vybudováno do konce roku 2020

V současné době probíhá studie vodní a energetické bilance Vodáckého kanálu a samotné budování začne v roce 2021.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba v lokalitě Kamenný vrch II

Lokalita Kamenný vrch II je jednou ze základních rozvojových lokalit bydlení města Brna a plány na její zástavbu sahají již do roku 1989.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu