Sport

a rekreace

v Pisárkách

Sport a rekreace v Pisárkách

SportZábavaBrno - Střed
Před více než sto lety fungoval pisárecký park jako vyhledávaná sportovní a odpočinková zóna. Nyní láká pravý břeh Svratky k procházkám, kondičnímu běhu nebo projížďkám po cyklostezce, v dohledné době se ale dočkáme znovuzrození tohoto místa s nezaměnitelným geniem loci.

V okolí Anthroposu vyroste veřejně přístupné středisko rekreačního sportu pro malé i velké Brňáky s několika hřišti pro různé sporty, in-line stezkou a work-outovým hřištětem. V bývalém areálu vodáren zase 330 metrů dlouhý vodácký kanál pro trénink i mezinárodní závody vodních sportů. A aby toho nebylo málo, po řádném sportovním výkonu si mohou Brněnští zaplavat v nově opraveném areálu Riviéra, který láká i na nové atrakce – tobogány a skluzavky nebo lanový most s lekníny.

 

Co vám to přinese?

  • Další zatraktivnění lokality díky vybudování moderního sportoviště určeného pro širokou veřejnost. Nové sjednocení areálu bude respektovat stávající zeleň, charakteristický terénní reliéf, údolní nivu řeky Svratky a historické objekty, především Pavilon Anthropos.
  • Možnost sportovního vyžití a rekreace v areálu pro návštěvníky všech věkových kategorií. Využití dalších ploch pro dětská hřiště a odpočinkové zóny.
  • Napojení na cyklotrialovou dráhu a koupaliště Riviéra.
  • Propojení Pražské stezky se stezkami v Libušině údolí pro pěší a cykloturisty.

 

Kolik to bude stát?

  • Předpokládané Investiční náklady na vybudování sportovišť jsou ve výši 500 mil. Kč
  • Předpokládané Investiční náklady na vybudování vodáckého kanálu jsou 420 mil. Kč

Kdy bude hotovo?

  • sportovně rekreační oblast do roku 2024, vodácký kanál v roce 2026

Aktuality k projektu

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů