Dopravní

Terminál

Starý

Lískovec

Dopravní Terminál Starý Lískovec

DopravaStarý Lískovec
U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Cesta od Zastávky u Brna nebo od Rosic do jihozápadní části města, kde najdete třeba fakultní nemocnici nebo univerzitní kampus, to je dnes taková malá Odyssea. Netrvá sice deset let, ale nepohodlných přestupů a všelijakých jiných dobrodružství na ní zažijete víc než dost. Všechno přitom změní plánovaná modernizace tratě a výstavba nové zastávky a dopravního terminálu ve Starém Lískovci.

Přestupní uzel vznikne na ulici U Leskavy a cestující na něm pohodlně přesednou z elektrických vlaků na trolejbusy, které je dovezou nejen do kampusu nebo k nemocnici, ale až na Mendlovo náměstí v centru Brna. Lidé tak ušetří čas a veškeré cestování bude rychlejší, pohodlnější a zároveň i bezpečnější.

Co vám to přinese?

  • Ono to celé není jen o zastávce a přestupech na trolejbus. Modernizace se dočká i železniční trať z Brna do Zastávky. Napříště bude mít dvě koleje a elektrické vlaky po ní budou jezdit místo dnešního šnečího 80kilometrového tempa rychlostí až 120 kilometrů za hodinu.
  • Elektřina je čistý pohon. Nečistot z motorových vlaků a autobusových výfuků zmizí a Brňáci si budou moct užít zase o něco čistší vzduch.
  • V dnešní uspěchané době je rychlost zásadní. Díky svižnější jízdě vlaků, pohodlnějšímu a rychlejšímu přesedání ušetří cestující drahocenné minuty i nervy z pozdního příchodu do práce nebo do školy.
  • Projekt pomůže rozvoji Brněnské metropolitní oblasti (více zde).

Kolik to bude stát?

Přibližně 200 milionů korun

  • Město chce však na projekt najít peníze i v evropských nebo národních dotacích.

Kdy bude hotovo?

Přibližně 2023

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů