Tramvajová

trať

Ečerova –

Kamechy

Tramvajová trať Ečerova – Kamechy

DopravaBystrc
Stavba prodlužuje tramvajovou trať z dnešní konečné zastávky Ečerova v Bystrci do zastavěného území Kamechy. Částečně povede pod zemí, takže nebude rušit.

Stavba prodlužuje tramvajovou trať z dnešní konečné zastávky Ečerova v Bystrci do zastavěného území Kamechy. Trasa je vedena podél ulice Vejrostovy až do prostoru ulice Teyschlovy, dále tunelovým úsekem pod přilehlým kopcem do prostoru sídliště s ukončením u ulice Hostislavova.

Tisíce lidí, kteří žijí na jednom z nejzápadnějších výběžků Brna, díky prodloužení tratě získají lepší a pohodlnější spojení mezi svými domovy a centrem města.

Nová tramvajová trať také ulehčí i řidičům, kteří nebudou muset popojíždět v zácpách tak dlouho.

Co vám to přinese?

  • Sídliště v Bystrci na Kamechách v minulých letech tak trochu přerostlo možnosti městské hromadné dopravy. Z konečné jedničky je to lán světa, nezbývá než přestupovat na autobusy, což je zdlouhavé a nepohodlné. Prodloužení tramvaje cestování urychlí a komfort bude nesrovnatelný.
  • Ono je to jednoduché. Když se nemůžete dostat z domu do centra pohodlně městskou hromadnou dopravou, sednete za volant. Ranní kolony ve špičce z Bystrce a odpolední v opačném směru jsou přitom už legendární. Nová tramvajová trať tak ulehčí i řidičům, kteří nebudou muset popojíždět v zácpách tak dlouho.
  • Čistý a ekologický provoz – to platí vždycky, když se bavíme o dopravě poháněné elektřinou. Pokud dostaneme tramvaj z Ečerovy až ke Kamechám pod zem, bude navíc všechno šlapat i maximálně potichu.

Kolik to bude stát?

Předpokládaná cena je více než 2 miliardy Kč.

Kdy bude hotovo?

Nechceme věštit z křišťálové koule a slibovat nesplnitelné. Ale byli bychom rádi, kdyby tramvaje vyjely na novou trať kolem roku 2023.

 

 

 

 

Aktuality k projektu

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů