Tramvajová trať Ečerova – Kamechy

Bystrc
Naši projektanti hledají způsob, jak dovést tramvaj až na bystrcké sídliště na Kamechách. Povede pod zemí, takže nebude rušit.

 

Jak a za kolik? To je oč tu běží! Alespoň co se týče prodloužení tramvajové trati z Bystrce do sídliště Kamechy. Tisíce lidí, kteří žijí na jednom z nejzápadnějších výběžků Brna, díky němu získají lepší a pohodlnější spojení mezi svými domovy a centrem města.

Zatím však není úplně jasné, jak vést trať přes členitý terén, kde musí překonat například i skalní masiv, který odhalil geologický průzkum. Projektanti na tom však usilovně pracují a přibližně za rok bychom měli vědět, jestli zůstane ve hře plán vést tramvaj pod zemí, nebo jestli koleje zůstanou na povrchu.

Co vám to přinese?

  • Sídliště v Bystrci na Kamechách v minulých letech tak trochu přerostlo možnosti městské hromadné dopravy. Z konečné jedničky je to lán světa, nezbývá než přestupovat na autobusy, což je zdlouhavé a nepohodlné. Prodloužení tramvaje cestování urychlí a komfort bude nesrovnatelný.
  • Ono je to jednoduché. Když se nemůžete dostat z domu do centra pohodlně městskou hromadnou dopravou, sednete za volant. Ranní kolony ve špičce z Bystrce a odpolední v opačném směru jsou přitom už legendární. Nová tramvajová trať tak ulehčí i řidičům, kteří nebudou muset popojíždět v zácpách tak dlouho.
  • Čistý a ekologický provoz – to platí vždycky, když se bavíme o dopravě poháněné elektřinou. Pokud dostaneme tramvaj z Ečerovy až ke Kamechům pod zem, bude navíc všechno šlapat i maximálně potichu.

Kolik to bude stát?

Tentokrát je rozmezí trošku širší. Můžeme se pohybovat mezi 100 miliony až jednou miliardou podle toho, na jakou dojde variantu.

Kdy bude hotovo?

Nechceme věštit z křišťálové koule a slibovat nesplnitelné. Ale byli bychom rádi, kdyby tramvaje vyjely na novou trať nejpozději kolem roku 2023.

 

 

 

 

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba v lokalitě Kamenný vrch II

Lokalita Kamenný vrch II je jednou ze základních rozvojových lokalit bydlení města Brna a plány na její zástavbu sahají již do roku 1989.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu