Tramvajová

trať

Ečerova –

Kamechy

Tramvajová trať Ečerova – Kamechy

DopravaBystrc
Naši projektanti hledají způsob, jak dovést tramvaj až na bystrcké sídliště na Kamechách. Povede pod zemí, takže nebude rušit.

 

Jak a za kolik? To je oč tu běží! Alespoň co se týče prodloužení tramvajové trati z Bystrce do sídliště Kamechy. Tisíce lidí, kteří žijí na jednom z nejzápadnějších výběžků Brna, díky němu získají lepší a pohodlnější spojení mezi svými domovy a centrem města.

Zatím však není úplně jasné, jak vést trať přes členitý terén, kde musí překonat například i skalní masiv, který odhalil geologický průzkum. Projektanti na tom však usilovně pracují.

Co vám to přinese?

  • Sídliště v Bystrci na Kamechách v minulých letech tak trochu přerostlo možnosti městské hromadné dopravy. Z konečné jedničky je to lán světa, nezbývá než přestupovat na autobusy, což je zdlouhavé a nepohodlné. Prodloužení tramvaje cestování urychlí a komfort bude nesrovnatelný.
  • Ono je to jednoduché. Když se nemůžete dostat z domu do centra pohodlně městskou hromadnou dopravou, sednete za volant. Ranní kolony ve špičce z Bystrce a odpolední v opačném směru jsou přitom už legendární. Nová tramvajová trať tak ulehčí i řidičům, kteří nebudou muset popojíždět v zácpách tak dlouho.
  • Čistý a ekologický provoz – to platí vždycky, když se bavíme o dopravě poháněné elektřinou. Pokud dostaneme tramvaj z Ečerovy až ke Kamechům pod zem, bude navíc všechno šlapat i maximálně potichu.

Kolik to bude stát?

Tentokrát je rozmezí trošku širší. Můžeme se pohybovat mezi 100 miliony až jednou miliardou podle toho, na jakou dojde variantu.

Kdy bude hotovo?

Nechceme věštit z křišťálové koule a slibovat nesplnitelné. Ale byli bychom rádi, kdyby tramvaje vyjely na novou trať nejpozději kolem roku 2023.

 

 

 

 

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů