MULTIFUNKČNÍ

HALA

Multifunkční hala – ARENA BRNO

SportBrno - Střed
Dlouhá léta se v Brně řešila takřka nerudovská otázka: „Kam s ní?“ Mluvíme samozřejmě o multifunkční hale, která se má pro Brňáky napříště stát nejen novým hokejovým, ale například i kulturním svatostánkem.

Najít pro ni to správné místo chvíli trvalo. Ve hře byl areál za Lužánkami i plac, kde dnes stojí velodrom. Volba nakonec padla na západní část brněnského výstaviště za kruhovým pavilonem Z. A všichni pravověrní sportovní nadšenci tak mohou slavit. Díky strategicky vybrané lokalitě by nová hala mohla stát už v roce 2024, akorát včas na mistrovství světa v ledním hokeji, které bude hostit Česká republika!

To samozřejmě není jediná výhoda. Díky výhodné poloze za „Zetkem“ nebude problém s dopravou tramvajemi, trolejbusy a autobusy, ani s parkováním. Všech dvanáct tisíc lidí, které má nová hala pojmout, se do ní bez problémů dostane – ať už budou mířit na hokejový zápas nebo třeba na koncert. Aktuální informace k projektu najdete na webu věnovaném multifunkční hale.

Co vám to přinese?

  • Nová hala bude živa nejen hokejem. Využijeme ji pro široké spektrum akcí, sportovními zápasy počínaje a koncerty i společenskými událostmi konče. Kultura i sport tak získají v Brně nový lesk!
  • Sen o hokejovém mistrovství světa v Brně se bude moct stát skutečností. Díky novým technologiím a dostatečné kapacitě půjde halu využít i pro pořádání podobně významných událostí.
  • Víc hlav víc fandí, dalo by se říct. A v nové hale jich bude moct fandit až dvanáct tisíc.
  • Hala poslouží nejen hokejové Kometě, ale i dalším sportovcům.

 Kolik to bude stát?

  • Předpokládaná cena je aktuálně 2,5 miliardy korun.
  • Vedení města v současné době intenzivně jedná o spolufinancování s Jihomoravským krajem. Počítáme i s projednáním možnosti spolufinancování ze strany státu.

Kdy bude hotovo?                                                       

  • Cílem města je stihnout halu postavit tak, aby se v ní mohlo uskutečnit MS v hokeji 2024.

Vizualizace: sdružení firem A PLUS, a. s., a Arch.Design, s. r. o.

Aktuality k projektu

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II

Centrum pro

materiálové

využívání

odpadů