Janáčkovo

kulturní

centrum

Janáčkovo kulturní centrum

KulturaBrno - Střed
Postavíme koncertní Sál pro Brno, kde to brněnská filharmonie bude moci konečně pořádně rozbalit.

Je to tak trochu paradox. Chlubíme se skladatelem světového formátu, o naši filharmonii je zájem až v Číně a stejně to v Brně nějak ne a ne dát dohromady. Zkrátka – pokud si chcete užít třeba Janáčkovu Glagolskou mši tak, jak má znít, můžete se rovnou vypravit do vídeňského Konzerthausu. Řekli jsme si, že to tak nenecháme a začneme za hotelem Slávia stavět sál, který si Brno zaslouží. Filharmonici budou cvičit a hrát v dostatečně velkém a akusticky vyladěném prostoru. A vy si je tak konečně poslechnete v plné parádě. V červnu 2020 stavba získala stavební povolení.

Co vám to přinese?     

  • Na koncert brněnských filharmoniků v Besedním domě dnes horko těžko seženete i lístek na stání. Janáčkovo kulturní centrum oproti tomu nabídne kapacitu téměř trojnásobnou – 1 200 míst. Dostane se na každého hudbu milujícího Brňáka!
  • Věděli jste, že je Filharmonie Brno v plné palbě více než stočlenné těleso? Pokud ne, nemůže vám to mít nikdo za zlé. V kompletní sestavě zatím nemá v Brně kde hrát. To se s výstavbou nového sálu změní. Filharmonici konečně Brňákům předvedou všechno, co umí.
  • Brno už nebude ve světě klasické hudby onou příslovečnou „obydlenou zatáčkou mezi Prahou a Vídní“. Se sálem odpovídajícím těm nejvyšším standardům k nám budeme schopni přilákat špičkové zahraniční umělce. Díky tomu si poslechnete to nejlepší, co dnes světová scéna nabízí.
  • A teď ještě jeden naprostý unikát. Koncertní sál bude zároveň i hypermoderním nahrávacím studiem. Pokud se na filharmonii nedostanete osobně, pustíte si ji i doma v dosud neslýchané kvalitě.

Kolik to bude stát?

Necelé 1,3 miliardy korun

  • Přibližně polovinu by měla pokrýt dotace od státu
  • Dalším investorem bude samo město Brno
  • Na stavbu přispěje i Jihomoravský kraj

Kdy bude hotovo?

Předpokládaný termín dokončení je konec roku 2023.

Garáž, co je

Stavbu sálu jsme doslova „vykopli“ podzemními garážemi pro 200 aut. Jak to dnes vypadá s parkováním v centru Brna, se dozvíte zde.

Aktuality k projektu

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

BRNĚNSKÁ TŘÍDA

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II