Dostavba kanalizace v Brně II

Brno - Jih
Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Bývaly doby, kdy se odpadní vody vylévaly z okna na ulici. A radši si nepředstavovat, co vše ulicí nakonec teklo. Dnes už naštěstí žijeme jinak – člověk ale často zapomíná, že za to vděčíme složitému systému kanalizace a odvádění dešťových a odpadních vod. A čím více lidí ve městě bydlí, tím větší kapacitu tento systém musí mít. Bude se proto dostavovat kanalizace v městských částech Bosonohy, Líšeň, Obřany, Tuřany a Brno-jih. Postaví se také dvě nové retenční nádrže, které pomohou městu lépe hospodařit s odpadní vodou a udržet čisté řeky.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba v lokalitě Kamenný vrch II

Lokalita Kamenný vrch II je jednou ze základních rozvojových lokalit bydlení města Brna a plány na její zástavbu sahají již do roku 1989.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Fotbalový stadion Lužánky

Děláme vše pro to, aby se brněnská Zbrojovka mohla co nejdříve vrátit na legendární fotbalový stadion za lužáneckým parkem.

Detail projektu