Nový

bazén

a aquapark

Lužánky

Nový bazén a aquapark Lužánky

ZábavaKrálovo Pole
K padesátimetrovému bazénu přibude za Lužánkami další pětadvacítka a k tomu ještě wellness a akvapark.

Když se na konci sedmdesátých let minulého století stavěl Městský plavecký stadion Lužánky, měli architekti s okolním územím velké plány. Na první největší bazén měla navázat kaskáda několika dalších, čímž by vznikl komplex s podstatně větší kapacitou a širší nabídkou vodních atrakcí. Zůstalo však jen u původní padesátky, kterou známe dnes.

Mezi Brňáky máme spoustu sportovců, kterým je vodní živel blízký. Proto jsme původní ambiciózní vizi oprášili a plavecký areál chceme pořádně rozšířit. Začali jsme už letos. Pokud jste v posledních dnech skočili do lužáneckého bazénu, dost možná vás mezi tempy překvapilo vrtání a bušení. Přímo v budově stadionu totiž chystáme nové wellnes. Další na pořadníku máme bazén, tentokrát pětadvacítku, která by vyrostla západně od vchodu do stávající budovy. Zatravněnou střechou krásně naváže na okolní terén – takzvanou planýrku. A ve velkém finále soubor sportovišť rozšíří nový akvapark.

Co vám to přinese?

 • V Brně dnes máme jen jeden akvapark v Kohoutovicích, a to na město s téměř čtyřmi sty tisíci obyvateli jednoduše není dost. Až bude za Lužánkami všechno hotovo, celý areál pojme až 2 300 plavců či milovníků wellness uvnitř a k tomu se dalších 1 500 lidí vykoupe a zrelaxuje u venkovních bazénů.
 • Chceme, aby se všichni malí Brňáci mohli ve škole naučit plavat. Jen 9 brněnských škol má přitom dnes svůj vlastní bazén. Děti z těch dalších budou moct využít i novou lužáneckou pětadvacítku.
 • V nové budově bude kromě pětadvacetimetrového bazénu pro zkušenější plavce i, do velikosti přibližně poloviční, bazének pro děti. Plavat se tak za Lužánkami naučí i ti nejmenší.
 • Nejen sportem živ je člověk. Plánovaný akvapark kromě bazénů pro seriózní kondiční plavce nabídne i spoustu atrakcí pro ty, kteří si chtějí ve vodě prostě jen zablbnout. Děti i dospělí se mohou těšit na brouzdaliště, tobogány, sauny i vířivky.
 • Stará padesátka bude s novým bazénem a akvaparkem propojena. Dočkáte se celého vodního světa!
 • Celý komplex bude díky přestavbě bezbariérový a energeticky šetrný. Vy tak budete mít k dispozici důstojné vodní vyžití a městský rozpočet kvůli tomu neproteče na účtech za elektřinu a další energie.

Kolik to bude stát?

 • Wellness včetně rekonstrukce přilehlé terasy, kde budou ochlazovací bazény, přijde na 25 milionů korun
 • Na revitalizaci dnešního bazénu a výstavbu nové pětadvacítky dá Brno 150 milionů korun
 • Akvapark bude stát miliardu, proto Brno počítá se zapojením soukromého investora

Kdy bude hotovo?

 • Wellness v budově dnešního stadionu otevřelo již na podzim 2019
 • Nový pětadvacetimetrový bazén může být hotov v roce 2022
 • A na akvapark se můžete těšit někdy mezi lety 2022 a 2023

Aktuality k projektu

Další strategické projekty

Atletický

stadion

Kampus

BRNĚNSKÁ TŘÍDA

Bytová

výstavba

v lokalitě

Kamenný

vrch II