Tramvaj do Staré Líšně

Líšeň
Obyvatelé Staré Líšně získají přímé spojení do centra města. A čtvrť se díky tomu bude moct dál rozvíjet.

Stará Líšeň je další z oblastí, která nyní nemá zrovna nejpohodlnější spojení do centra města. Na pozemcích mezi Líšní a Stránkou skálou se má navíc do budoucna dál stavět, časem zde tedy přibude obyvatel – i cestujících. Obnovovat se proto bude stará tramvajová trať ze Stránské skály na Holzovu ulici, lidé ze Staré Líšně i budoucí noví obyvatelé získají nové přímé spojení do centra města. Stavba nové trati bude navíc o poznání jednodušší, než se snažit vmáčknout koleje do hotového sídliště ad hoc, jako se to nyní plánuje na Kamechách.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu