Velký městský okruh

Maloměřice a ObřanyŽabovřesky
Odšpuntujeme Žabovřeskou, kde dnes auta přejíždí ze čtyř pruhů do dvou. Připravuje se také další část brněnského okruhu u Tomkova náměstí.

Největší špunt v Brně. Tak přezdívají řidiči místu na velkém městském okruhu, kde se mezi Pisárkami a Žabovřeskami musí auta ze čtyř pruhů hotového okruhu vejít do dvou pruhů staré silnice. Už letos zde Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne pracovat na rozšíření silnice. Prostor pro auta bude větší také díky přesunutí tramvaje do tunelu. Provoz bude zachován i v průběhu stavby, protože bez toho by doprava v této části Brna zkolabovala. Se stavbou za provozu počítá ŘSD i na Tomkově náměstí – právě kvůli umožnění průjezdu a lepším objízdným trasám loni město opravovilo Karlovu, následovala Valchařská a letos naváže Zábrdovická. Obě etapy velkého městského okruhu po dokončení výrazně zlepší průjezd Brnem.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu