Transformace parovodů na horkovody

BosonohyBrno - JihLíšeňMaloměřice a ObřanyTuřany
Díky moderním rozvodům tepla budou Brňané šetřit peníze, pomůžeme také životnímu prostředí.

Už jste si v brněnských ulicích všimli podivných komínků, ze kterých v zimě stoupá pára? Utíká jimi parovodní směs, kterou je potřeba vypustit z parovodů. Ty však v Brně od roku 2010 mizí – Teplárny Brno totiž budou nově rozvádět teplo prostřednictvím horkovodů. Jejich provoz je modernější a úspornější. Loni dostalo nové horkovody například Koliště, výměna je také součástí prací na Dornychu a Plotní. Celkem je potřeba přepojit 671 odběrných míst a vyměnit přibližně 60 kilometrů parovodů za horkovody.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu