Telematické řízení dopravy

Brno - Střed
Řidičům v Brně pomůžou nové technologie - zařídí zelenou vlnu, navedou je k volným parkovacím místům a odkloní dopravu od ucpaných ulic.

Zelená vlna na křižovatkách, navádění aut na volná místa v parkovacích domech, přednost pro městskou hromadnou dopravu nebo třeba rychlá reakce semaforů a navigace, která vás odkloní od dopravních nehod i zacpaných silnic. Celou řadu těchto záležitostí umí nové technologie souhrnně nazvané telematické řízení dopravy, do kterých město postupně investuje. Provoz v ulicích bude díky nim plynulejší a bezpečnější a parkování rychlejší.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu