Tramvajová trať Ečerova – Kamechy

Bystrc
Naši projektanti hledají způsob, jak dovést tramvaj až na bystrcké sídliště na Kamechách. Povede pod zemí, takže nebude rušit.

Sídliště v Bystrci na Kamechách v minulých letech tak trochu přerostlo možnosti městské hromadné dopravy. Z konečné jedničky je to lán světa, nezbývá než přestupovat na autobusy, což je zdlouhavé a nepohodlné. V plánu je proto prodloužení tramvaje z Ečerovy do nového sídliště. Projektanti se nyní snaží najít způsob, jak tramvaj ve složitém geologickém terénu dostat pod zem tak, aby nikoho neobtěžovala hlukem.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu