Výstavba parkovišť Park & Ride

Královo PoleLíšeňŽabovřesky
Čím méně aut budeme mít v centru Brna, tím lépe. Postavíme proto parkoviště v místech, kde lidé pohodlně přesednou na MHD.

Stejně jako přibývá aut, je potřeba čím dál více míst na parkování. Ulice města však nejsou nafukovací. Řešením je proto stavba parkovacích domů, a to nejlépe na takových místech, kde mohou řidiči zaparkovat už na kraji města či na přestupních uzlech a pohodlně přesednout na městskou hromadnou dopravu. Tato parkoviště typu Park and Ride, tedy zaparkuj a jeď, se připravují v několika lokalitách. Prioritou je nyní stavba takového parkoviště u bohunického kampusu, v Králově Poli mezi Purkyňovou a Vodovou, u královopolského nádraží, u Zetoru v Líšni a na Veveří naproti Sono Centru.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu