Fotbalový stadion Lužánky

Královo Pole
Děláme vše pro to, aby se brněnská Zbrojovka mohla co nejdříve vrátit na legendární fotbalový stadion za lužáneckým parkem.

Fotbal patří za Lužánky, říkají fandové tohoto sportu v Brně. Právě za Lužánkami totiž stojí legendární brněnský fotbalový stadion, kde zažila Zbrojovka svá nejslavnější vítězství. Stadion však dlouhá léta chátral. Brno nyní připravuje projekt jeho rekonstrukce, už podalo žádost o územní rozhodnutí. Postupně také řeší složitý propletenec majetkoprávních vztahů v této oblasti, aby mohla opět ožít a sloužit jako sportovní centrum Brna.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu