Proměna káznice na kreativní centrum

Židenice
Všichni brněnští kreativci (a že jich máme požehnaně) najdou zázemí v novém centru vytvořeném v historicky cenné budově bývalé káznice na Cejlu.

Hudební průmysl, knihy, tisk, design, hudba, architektura, scénické umění, produkční společnosti, výtvarné umění – zkrátka kreativní lidé a kreativní průmysl. Ti všichni by v budoucnu měli nalézt zázemí v nově vytvořeném kreativním centru, které chce město zřídit v budově bývalé káznice na Cejlu. Zchátralá historicky cenná budova se díky tomu dočká rekonstrukce. Součástí projektu je samozřejmě také uctění piety lidí, kteří zde byli vězněni či popraveni za totalitních režimů.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu