Kampus

DopravaBohunice
Je to takové stěhování národů v malém. Denně se v bohunickém kampusu sejde 40 tisíc lidí, jedou každé ráno našlapanými autobusy a trolejbusy nebo chytají nervy v dopravní zácpě. A stojí jim to za to. Jako by tu každý den koncertovali Rolling Stones. Nebo se sem sjelo celé Znojmo.

Realita je ale prostší. Všichni tihle cestující jsou studenti a pedagogové, pacienti či lékaři, Brňáci mířící za svými povinnostmi, nákupy nebo jen tak na kávičku.

Bohunický kampus je centrem dění už skoro padesát let a neustále se rozrůstá. Přibývají nové stavby a spolu s tím sem míří i čím dál tím víc lidí. Navíc je v plánu stavba nové, supermoderní atletické haly, která atraktivitu kampusu ještě zvýší.

A protože na všechny, kteří sem denně dojíždějí z města i okolí, myslíme, rozhodli jsme se, že jim to cestování zpříjemníme. Stávající tramvajová linka končící ve Starém Lískovci s nově protáhne až do Kampusu. Parkoviště FN Bohunice se rozšíří a vznikne P+R s tisícovkou parkovacích míst, která nově poslouží i mimobrněnským.

Co vám to přinese?     

  • Rychlejší a pohodlnější cestování z centra do Bohunic a zpátky. Díky prodloužení tramvajové trati až do Bohunic, se podstatně uleví autobusovým a trolejbusovým linkám z Mendelova náměstí, které cestující do kampusu momentálně využívají.
  • Více parkovacích míst v kampusu. Záchytné parkoviště P+R bude sloužit nejen pro potřeby místních, ale i mimobrněnských. I pro ně platí jednodušší cestování do centra města, kde navíc od podzimu platí modré rezidentní zóny.
  • Díky dostatečnému napojení na městskou hromadnou dopravu se celkově zlepší dopravní obslužnost lokality.
  • Další zatraktivnění lokality díky modernímu atletickému stadionu.

Kolik to bude stát?

  • Předpokládaný rozpočet pro stavbu tramvajová trati z Osové do kampusu je 900 mil. Kč
  • Předpokládané náklady na stavbu nové atletické haly jsou 450 mil. Kč

Kdy bude hotovo?                                                       

  • Stavba tramvajové trati je plánována na roky 2018 až 2019
  • Atletický stadion by mohl být hotov v roce 2020
  • Záchytné parkoviště P+R by mělo být hotovo do roku 2020

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu