Kampus

Kampus

DopravaBohunice
Je to takové stěhování národů v malém. Denně se v bohunickém kampusu sejde 40 tisíc lidí, jedou každé ráno našlapanými autobusy a trolejbusy nebo chytají nervy v dopravní zácpě. A stojí jim to za to. Jako by tu každý den koncertovali Rolling Stones. Nebo se sem sjelo celé Znojmo.
HRA

Dokážeš chytit tramvaj do Kampusu?

HRÁT HRU

Realita je ale prostší. Všichni tihle cestující jsou studenti a pedagogové, pacienti či lékaři, Brňáci mířící za svými povinnostmi, nákupy nebo jen tak na kávičku.

Bohunický kampus je centrem dění už skoro padesát let a neustále se rozrůstá. Přibývají nové stavby a spolu s tím sem míří i čím dál tím víc lidí. Navíc je v plánu stavba nové, supermoderní atletické haly, která atraktivitu kampusu ještě zvýší.

A protože na všechny, kteří sem denně dojíždějí z města i okolí, myslíme, rozhodli jsme se, že jim to cestování zpříjemníme. Stávající tramvajová linka končící ve Starém Lískovci s nově protáhne až do Kampusu. Parkoviště FN Bohunice se rozšíří a vznikne P+R s tisícovkou parkovacích míst, která nově poslouží i mimobrněnským.

Co vám to přinese?     

  • Rychlejší a pohodlnější cestování z centra do Bohunic a zpátky. Díky prodloužení tramvajové trati až do Bohunic, se podstatně uleví autobusovým a trolejbusovým linkám z Mendelova náměstí, které cestující do kampusu momentálně využívají.
  • Více parkovacích míst v kampusu. Záchytné parkoviště P+R bude sloužit nejen pro potřeby místních, ale i mimobrněnských. I pro ně platí jednodušší cestování do centra města, kde navíc od podzimu platí modré rezidentní zóny.
  • Díky dostatečnému napojení na městskou hromadnou dopravu se celkově zlepší dopravní obslužnost lokality.
  • Další zatraktivnění lokality díky modernímu atletickému stadionu.

Kolik to bude stát?

  • Předpokládaný rozpočet pro stavbu tramvajová trati z Osové do kampusu je 900 mil. Kč
  • Předpokládané náklady na stavbu nové atletické haly jsou 450 mil. Kč

Kdy bude hotovo?                                                       

  • Stavba tramvajové trati je plánována na roky 2018 až 2019
  • Atletický stadion by mohl být hotov v roce 2020
  • Záchytné parkoviště P+R by mělo být hotovo do roku 2020

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu