Janáčkovo kulturní centrum

Janáčkovo kulturní centrum

KulturaBrno - Střed
Postavíme koncertní Sál pro Brno, kde to brněnská filharmonie bude moci konečně pořádně rozbalit.
HRA

Rozklíčujete s pomocí Leošova houslového klíče záhadu Janáčkova kulturního centra?

HRÁT HRU

Je to tak trochu paradox. Chlubíme se skladatelem světového formátu, o naši filharmonii je zájem až v Číně a stejně to v Brně nějak ne a ne dát dohromady. Zkrátka – pokud si chcete užít třeba Janáčkovu Glagolskou mši tak, jak má znít, můžete se rovnou vypravit do vídeňského Konzerthausu. Řekli jsme si, že to tak nenecháme a začneme za hotelem Slávia stavět sál, který si Brno zaslouží. Filharmonici budou cvičit a hrát v dostatečně velkém a akusticky vyladěném prostoru. A vy si je tak konečně poslechnete v plné parádě.

Co vám to přinese?     

  • Na koncert brněnských filharmoniků v Besedním domě dnes horko těžko seženete i lístek na stání. Janáčkovo kulturní centrum oproti tomu nabídne kapacitu téměř trojnásobnou – 1 200 míst. Dostane se na každého hudbu milujícího Brňáka!
  • Věděli jste, že je Filharmonie Brno v plné palbě více než stočlenné těleso? Pokud ne, nemůže vám to mít nikdo za zlé. V kompletní sestavě zatím nemá v Brně kde hrát. To se s výstavbou nového sálu změní. Filharmonici konečně Brňákům předvedou všechno, co umí.
  • Brno už nebude ve světě klasické hudby onou příslovečnou „obydlenou zatáčkou mezi Prahou a Vídní“. Se sálem odpovídajícím těm nejvyšším standardům k nám budeme schopni přilákat špičkové zahraniční umělce. Díky tomu si poslechnete to nejlepší, co dnes světová scéna nabízí.
  • A teď ještě jeden naprostý unikát. Koncertní sál bude zároveň i hypermoderním nahrávacím studiem. Pokud se na filharmonii nedostanete osobně, pustíte si ji i doma v dosud neslýchané kvalitě.

Kolik to bude stát?

Necelé 1,3 miliardy korun

  • Přibližně polovinu by měla pokrýt dotace od státu
  • Dalším investorem bude samo město Brno
  • Na stavbu přispěje i Jihomoravský kraj

Kdy bude hotovo?

2020

Garáž, co je

Stavbu sálu jsme doslova „vykopli“ podzemními garážemi pro 200 aut. Jak to dnes vypadá s parkováním v centru Brna, se dozvíte zde.

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu