Nový bazén a aquapark Lužánky

Nový bazén a aquapark Lužánky

ZábavaKrálovo Pole
K padesátimetrovému bazénu přibude za Lužánkami další pětadvacítka a k tomu ještě wellness a akvapark.
HRA

Osvítí vás trojjedinost plaveckého stadionu za Lužánkami, nebo vás svede na scestí volání hlubin?

HRÁT HRU

Když se na konci sedmdesátých let minulého století stavěl Městský plavecký stadion Lužánky, měli architekti s okolním územím velké plány. Na první největší bazén měla navázat kaskáda několika dalších, čímž by vznikl komplex s podstatně větší kapacitou a širší nabídkou vodních atrakcí. Zůstalo však jen u původní padesátky, kterou známe dnes.

Mezi Brňáky máme spoustu sportovců, kterým je vodní živel blízký. Proto jsme původní ambiciózní vizi oprášili a plavecký areál chceme pořádně rozšířit. Začali jsme už letos. Pokud jste v posledních dnech skočili do lužáneckého bazénu, dost možná vás mezi tempy překvapilo vrtání a bušení. Přímo v budově stadionu totiž chystáme nové wellnes. Další na pořadníku máme bazén, tentokrát pětadvacítku, která by vyrostla západně od vchodu do stávající budovy. Zatravněnou střechou krásně naváže na okolní terén – takzvanou planýrku. A ve velkém finále soubor sportovišť rozšíří nový akvapark.

Co vám to přinese?

 • V Brně dnes máme jen jeden akvapark v Kohoutovicích, a to na město s téměř čtyřmi sty tisíci obyvateli jednoduše není dost. Až bude za Lužánkami všechno hotovo, celý areál pojme až 2 300 plavců či milovníků wellness uvnitř a k tomu se dalších 1 500 lidí vykoupe a zrelaxuje u venkovních bazénů.
 • Chceme, aby se všichni malí Brňáci mohli ve škole naučit plavat. Jen 9 brněnských škol má přitom dnes svůj vlastní bazén. Děti z těch dalších budou moct využít i novou lužáneckou pětadvacítku.
 • V nové budově bude kromě pětadvacetimetrového bazénu pro zkušenější plavce i, do velikosti přibližně poloviční, bazének pro děti. Plavat se tak za Lužánkami naučí i ti nejmenší.
 • Nejen sportem živ je člověk. Plánovaný akvapark kromě bazénů pro seriózní kondiční plavce nabídne i spoustu atrakcí pro ty, kteří si chtějí ve vodě prostě jen zablbnout. Děti i dospělí se mohou těšit na brouzdaliště, tobogány, sauny i vířivky.
 • Stará padesátka bude s novým bazénem a akvaparkem propojena. Dočkáte se celého vodního světa!
 • Celý komplex bude díky přestavbě bezbariérový a energeticky šetrný. Vy tak budete mít k dispozici důstojné vodní vyžití a městský rozpočet kvůli tomu neproteče na účtech za elektřinu a další energie.

Kolik to bude stát?

 • Wellness včetně rekonstrukce přilehlé terasy, kde budou ochlazovací bazény, přijde na 25 milionů korun
 • Na revitalizaci dnešního bazénu a výstavbu nové pětadvacítky dá Brno 150 milionů korun
 • Akvapark bude stát miliardu, proto Brno počítá se zapojením soukromého investora

Kdy bude hotovo?

 • Wellness v budově dnešního stadionu otevřeme už začátkem příštího roku
 • Nový pětadvacetimetrový bazén může být hotov v roce 2020
 • A na akvapark se můžete těšit někdy mezi lety 2022 a 2023

Další strategické projekty

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu