Strategické projekty

V této mapě najdete vyznačené strategické projekty města Brna. Jak vidíte, neplánujeme toho zrovna málo. Život chceme zlepšovat jak lidem v jednotlivých čtvrtích, například rozšířením kanalizační sítě nebo protažením tramvajových tratí, tak Brňákům celkově. Třeba tím, že postavíme nový koncertní sál a zkulturníme nábřeží našich řek. Stačí kliknout na „špendlík“ v mapě nebo si vybrat ze seznamu níže a o konkrétním projektu se dozvíte vše, co potřebujete vědět.

Mapa strategických projektů

Atletický stadion Kampus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu

Fotbalový stadion Lužánky

Děláme vše pro to, aby se brněnská Zbrojovka mohla co nejdříve vrátit na legendární fotbalový stadion za lužáneckým parkem.

Detail projektu

Janáčkovo kulturní centrum

Postavíme koncertní Sál pro Brno, kde to brněnská filharmonie bude moci konečně pořádně rozbalit.

Detail projektu

Kampus

Je to takové stěhování národů v malém. Denně se v bohunickém kampusu sejde 40 tisíc lidí, jedou každé ráno našlapanými autobusy a trolejbusy nebo chytají nervy…

Detail projektu

Nábřeží Svratky a brněnské řeky

Pořádné město potřebuje pořádnou řeku s pořádným nábřežím. Postaráme se o to. A navíc ochráníme město před velkou vodou.

Detail projektu

Nový bazén a aquapark Lužánky

K padesátimetrovému bazénu přibude za Lužánkami další pětadvacítka a k tomu ještě wellness a akvapark.

Detail projektu

Přestupní uzel a lanovka Pisárky

Do bohunického kampusu z Pisárek lanovkou? To není sci-fi, ale plán, jak výrazně zlepšit jeho dostupnost.

Detail projektu

Proměna káznice na kreativní centrum

Všichni brněnští kreativci (a že jich máme požehnaně) najdou zázemí v novém centru vytvořeném v historicky cenné budově bývalé káznice na Cejlu.

Detail projektu

Sport a rekreace v Pisárkách

Před více než sto lety fungoval pisárecký park jako vyhledávaná sportovní a odpočinková zóna. Nyní láká pravý břeh Svratky k procházkám, kondičnímu běhu nebo projížďkám…

Detail projektu

Telematické řízení dopravy

Řidičům v Brně pomůžou nové technologie - zařídí zelenou vlnu, navedou je k volným parkovacím místům a odkloní dopravu od ucpaných ulic.

Detail projektu

Tramvaj do Staré Líšně

Obyvatelé Staré Líšně získají přímé spojení do centra města. A čtvrť se díky tomu bude moct dál rozvíjet.

Detail projektu

Tramvaj Dornych Plotní

Zácpy na Dornychu budou minulostí. Tramvaj přesuneme na Plotní, Dornych bude patřit autům, doprava se zklidní a zrychlí.

Detail projektu

Tramvajová trať do kampusu

Desetitisíce studentů, výzkumníků, lékařů i pacientů, které denně míří k bohunickému kampusu, tam nově doputují i šalinou.

Detail projektu

Tramvajová trať Ečerova – Kamechy

Naši projektanti hledají způsob, jak dovést tramvaj až na bystrcké sídliště na Kamechách. Povede pod zemí, takže nebude rušit.

Detail projektu

Transformace parovodů na horkovody

Století páry v Brně končí! Teplárny Brno mění poslední staré parovodní trubky za nové horkovody. A Brňáci připojení na centrální rozvody tepla budou šetřit peníze…

Detail projektu

Trolejbusová trať na Jírovu

Bez přestupů a jednodušeji budou lidé cestovat i do Líšně, trolejbusy dojedou až na Jírovu.

Detail projektu

Velký městský okruh

Odšpuntujeme Žabovřeskou, kde dnes auta přejíždí ze čtyř pruhů do dvou. Připravuje se také další část brněnského okruhu u Tomkova náměstí.

Detail projektu

Výstavba parkovišť Park & Ride

Čím méně aut budeme mít v centru Brna, tím lépe. Postavíme proto parkoviště v místech, kde lidé pohodlně přesednou na MHD.

Detail projektu