Nábřeží Svratky a brněnské řeky

Pořádné město potřebuje pořádnou řeku s pořádným nábřežím. Postaráme se o to. A navíc ochráníme město před velkou vodou.

Pořádné město dělá pořádná řeka. Rozporovat to podle nás nemá cenu. Namísto toho jsme šli o krok dál a řekli si, že pořádnou řeku zas dělá pořádné nábřeží. Do roku 2022 zapracujeme na našich dvou veletocích – Svratce a Svitavě. Dodáme tolik potřebný lesk náplavkám a jen tak mimochodem zbudujeme i protipovodňová opatření a zahájíme výstavbu suchého poldru v Chrlicích, bez kterého se to celé neobejde. Chceme sice v Brně velké řeky, ale bez velké vody se docela dobře obejdeme.

Počkat, říkáte si. Povodeň a Brno, to přeci nejde dohromady. Ale věděli jste, že při katastrofických záplavách v roce 1997 zachránil město před rozbouřeným živlem jen krátkodobý podstav vody na Vírské přehradě? Na podobné šťastné náhody se do budoucna nemůžeme spoléhat. A když nám to navíc umožní zkulturnit nábřeží našich řek a přivést k nim pověstnou brněnskou kavárnu, sportovce a turisty, jdeme do toho.

Další strategické projekty

Atletický stadion Campus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu