Nový bazén a aquapark Lužánky

DopravaKrálovo Pole
K padesátimetrovému bazénu přibude za Lužánkami další pětadvacítka a k tomu ještě wellness a akvapark.

Když se na konci sedmdesátých let minulého století stavěl Městský plavecký stadion Lužánky, měli architekti s okolním územím velké plány. Na první největší bazén měla navázat kaskáda několika dalších, čímž by vznikl komplex s podstatně větší kapacitou a širší nabídkou vodních atrakcí. Zůstalo však jen u původní padesátky, kterou známe dnes.Mezi Brňáky máme spoustu sportovců, kterým je vodní živel blízký. Proto jsme původní ambiciózní vizi oprášili a plavecký areál chceme pořádně rozšířit. Začali jsme už letos. Pokud jste v posledních dnech skočili do lužáneckého bazénu, dost možná vás mezi tempy překvapilo vrtání a bušení. Přímo v budově stadionu totiž chystáme nové wellnes. Další na pořadníku máme bazén, tentokrát pětadvacítku, která by vyrostla západně od vchodu do stávající budovy. Zatravněnou střechou krásně naváže na okolní terén – takzvanou planýrku. A ve velkém finále soubor sportovišť rozšíří nový akvapark.

Další strategické projekty

Atletický stadion Campus

Brněnští sportovci budou moci trénovat v nové hale v Bohunicích, která splní náročná kritéria mezinárodní atletické federace.

Detail projektu

Bytová výstavba na Kamenném vrchu

Lokalita nazvaná Kamenný Vrch II, která leží nad ulicí Petra Křivky, je v plánech města dlouhodobě plánována pro výstavbu nových domů.

Detail projektu

Dopravní Terminál Starý Lískovec

U železniční trati ve Starém Lískovci vyroste nová stanice, na kterou navážeme přestupní terminál městské hromadné dopravy.

Detail projektu

Dostavba kanalizace v Brně II

Brno se rozrůstá a s ním musí růst i jeho kanalizační síť – rozšiřovat ji budeme v Bosonohách, Líšni, Obřanech, Tuřanech a na Brně-jihu.

Detail projektu